Ve Karşınızda 77 Metrelik Game Of Thrones Kilimi!


İrlanda dizi turizminde atağa geçti ve 77 metrelik bir duvar kilimine Game of Thrones'un önemli sahnelerini işledi. 

Game of Thrones neredeyse yedi yıldır yayınlanıyor ve artık İrlanda'nın simgesi haline geldi çünkü bölümlerin çoğu orada çekildi/çekiliyor. Tourism Ireland bu fırsatı kaçırmamış ve Bayeux işlemesinin bir benzerini yaptırmış. Dizi devam ettikçe duvar halısına eklemeler yapılacak. Şimdilik geçmiş altı sezondan yüz civarı önemli sahne var. İrlanda'ya gidebilecek olan sinsiler Belfast'taki Ulster Museum'da kilimin orijinalini görebilirler. Gidemeyen benim gibi mükemmel insanlar için ise şöyle bir online tur koymuşlar. 

Bu dizi Türkiye'de çekilse ensestten oyuncular taşlanırdı, hatta "O Khaleesi buraya gelecek ulan" diye seti basarlardı. Zaten iki bölüm sonra set kapatılır, oyuncular ahlaka mugayir davranıştan tutuklanır, değil kilim işletmek, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan "Taht Oyunları ile alakamız yoktur, biz Osmanlı torunuyuz, bildiğimiz tek tahtı da memurun biri lojmanına taşıttı" diye basın açıklaması yapılırdı. Sonra da Doblo'lu yiğitler meydanlara çıkıp Serçeparmak maketi yakarlardı. 

Duvar kilimi denince aklınıza şu aşağıdakinin geldiğini biliyorum ancak fotoğraflara bakarsanız çok iyi iş çıkardıklarını anlayacaksınız. Manyak olmadığım için tüm fotoğrafları koymadım, sitesinden kendiniz bakın. 


Bizde duvar kilimi :(


Kilimdeki bazı Game of Thrones sahneleri:


Bran Stark ve resmi kapı tutucumuz Hodor
Night's King uyanıyor!

White Walkers saldırısı!Jon Snow ve Ygritte
Red Wedding
Khal Drogo Khaleesi'nin pislik kardeşini öldürürken ^_^İşlerin karıştığı bölümPaylaş:

0 yorum